jak przygotować się do rozwodu

Jak przygotować się do rozwodu

Zanim dowiesz się jak przygotować się do rozwodu, uprzedzę: nie namawiam Cię do zakończenia małżeństwa. To trudna decyzja, którą musisz podjąć w zgodzie ze sobą. Jeśli widzisz jeszcze szanse na uratowanie związku, skorzystaj z nich! Jeśli się nie uda, przynajmniej będziesz mieć poczucie, że zrobiłaś wszystko, co w Twojej mocy.

Chcesz wiedzieć, jak przygotować się do rozwodu?

Nic dziwnego, że masz wątpliwości i borykasz się z wieloma myślami dotyczącymi rozwodu. Decyzja o zakończeniu małżeństwa pociąga za sobą wiele konsekwencji. Warto dobrze przemyśleć temat, poznać prawne możliwości i zaplanować strategię rozwodową. Tak, dobrze czytasz STRATEGIĘ ROZWODOWĄ

Nie odbieraj tego negatywnie. Wszystko sprowadza się do przemyślanego planu działania i określenia swoich priorytetów w związku z rozwodem.

Pomyśl o tym w ten sposób: zawierając małżeństwo, zawarłaś swego rodzaju umowę ze wszystkimi konsekwencjami przewidzianymi przez przepisy prawa. Rozwodząc się, rozwiązujesz tę umowę i warto dobrze negocjować warunki rozstania. Nie warto działać impulsywnie, a w sposób przemyślany, ponieważ przed Wami wiele ważnych decyzji. Musicie ustalić kwestie związane z miejscem pobytu dzieci, władzą rodzicielską, alimentami, kontaktami z dzieckiem oraz kwestie majątkowe.

Jak zacząć przygotowania do rozwodu

Zacznij od poznania prawnych kwestii związanych z rozwodem. Dowiedz się, co jest dopuszczalne przez prawo, a co nie. Większość decyzji musisz podjąć jeszcze przed wniesieniem pozwu o rozwód, więc warto się do tego dobrze przygotować. Często słyszymy różne historie rozwodowe, które nie zawsze są zgodne z prawdą. Dlatego wiedzę czerp z rzetelnych źródeł, a nie od koleżanek czy losowych osób z grup na Facebooku.

W Internecie znajdziesz wiele artykułów omawiających prawne aspekty rozwodu. Jednak wiem, że łatwo się zagubić w sporej ilości informacji. Dlatego przygotowałam e-book “25 mitów na temat rozwodu”, w którym omawiam najważniejsze kwestie dotyczące rozwodu.

Pamiętaj, wiedza to podstawa!


Nie chcesz zapisywać się do newslettera? E-book możesz również kupić w sklepie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *