Obrazek z tytułem Randki w trakcie rozwodu'

Randki w trakcie rozwodu

Chodzenie na randki w trakcie rozwodu to temat wywołujący wiele emocji. Sprawy rozwodowe zwykle trochę trwają, nic dziwnego, że z czasem chciałabyś zacząć spotykać się z kimś innym. Większość rozwodzących się osób nie wie jednak, czy randkowanie nie wpłynie negatywnie na wyrok rozwodowy. Przeczytaj artykuł do końca i dowiedz się, kiedy bez obaw możesz randkować, a kiedy lepiej się z tym wstrzymać.

Czy można chodzić na randki w czasie rozwodu?

Na pewno zastanawia się nad tym niejedna osoba. Od razu uprzedzę, na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Jak zwykle, wszystko zależy od okoliczności konkretnej sprawy. Wiele zależy od tego, co było powodem rozpadu małżeństwa, w jakiej atmosferze się rozstaliście i jakie relacje obecnie łączą Cię z małżonkiem. 

Chodzeniu na randki w czasie rozwodu mówię NIE

Zdrada

Warto wstrzymać się z randkowaniem, jeśli powodem Waszego rozstania była zdrada, pozory zdrady lub zazdrość małżonka. Nawet jeśli do niczego nie doszło, to rozpoczęcie chodzenia na randki w trakcie rozwodu może sugerować, że zarzuty małżonka są w jakiejś części zasadne i może przyczynić się to do uznania Twojej winy w rozpadzie małżeństwa.

Strategia rozwodowa

Kwestię randkowania warto przemyśleć jeszcze pod kątem strategii rozwodowej. Zbyt szybkie randkowanie może do tego stopnia dotknąć drugiego małżonka, że będzie czuł potrzebę „odegrania” się w sądzie i za wszelką cenę będzie starał udowodnić Ci, że jednak jesteś winna rozpadu rodziny, nawet gdy początkowo porozumieliście, że wybieracie rozwód bez orzekania o winie.

Urażony małżonek może także próbować używać argumentów, że już wcześniej istniały podejrzenia zdrady z Twojej strony i dopiero teraz przestałaś się z tym kryć. W najgorszym razie małżonek może próbować zrekompensować sobie swój zawód, próbując „przeciągnąć” dzieci na swoją stronę, traktując to jako swoistą formę wendetty. Myślę, że ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy Ty podjęłaś decyzję o rozwodzie.

Uważam, że jest to zbędne nakręcanie emocji okołorozwodowych, które nie mają dobrego wpływu na żadną ze stron.

Chodzeniu na randki w czasie rozwodu mówię TAK

Możesz zacząć umawiać się z innymi, kiedy Twoje małżeństwo:

  • definitywnie zakończyło się,
  • jesteś w stanie wykazać, kiedy to nastąpiło, 
  •  i przede wszystkim, dlaczego to nastąpiło.

Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twój mąż będzie próbował udowodnić, iż Twoje randki zaczęły się jeszcze przed rozpadem małżeństwa i się do niego przyczyniły.

Idealnie byłoby, gdyby dodatkowo Twój pozew o rozwód czekał w kolejce do rozpoznania, a powodem rozstania nie byłyby zarzuty związane ze zdradą, pozorami zdrady lub zazdrością. Jeszcze lepiej, gdy do rozstania małżonków doszło polubownie.

Świadoma decyzja

Każdy po rozwodzie dąży do ułożenia sobie życia. Jedni są szybciej gotowi na nowy rozdział a inni później. Zaczynając randkowanie, musisz liczyć się z tym, iż Twój mąż może być na innym etapie niż Ty i niekoniecznie spodoba mu się Twoje postępowanie. Wtedy będziesz mieć zdecydowanie mniejsze szanse na polubowne zakończenie małżeństwa, a sprawa rozwodowa może się przedłużać. Jeśli spodziewasz się takiego scenariusza, to warto dobrze przemyśleć sprawę randkowania i zdecydować, co będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *